God Jul och Gott Nytt År

Tack alla medlemmar, sponsorer och alla ni som arbetar för att göra Svenska Cortinaklubben till en attraktiv mötesplats för oss som gillar engelska bilar i allmänhet och Cortinorna i synnerhet. Vi kan se tillbaka på ett spännande år med träffar och aktiviteter runt om i vårt avlånga land. Klubben har prisats som Årets Klubb under Velodrom-loppet i Karlskoga och under British Motor Meet i Hjo och medlems-antalet fortsätter att stiga.

Vår klubbtidning har under året kommit ut med två välfyllda nummer med information och reportage där ni medlemmar berättar om stort och smått i Cortinornas värld.

Nu ska vi alla njuta av helgerna och pyssla om våra klenoder så ses vi förhoppningsvis på någon aktivitet under 2020, kanske redan till årsmötet som sker i Stockholm 15-17 maj.

En God Jul och ett riktigt Gott Nytt År önskas er alla!

Ulf Larsson
Ordförande Svenska Cortinaklubben